Haberek przez samo H

Zrobiłam sobie czapkę. To znaczy, to było tak, że najpierw kupiłam sobie zimową kurtkę i okazało się, że do granatu nie bardzo mi pasują te czapki, które już mam. Przepatrzyłam pudełko z włóczkami, bardziej zwracając uwagę na kolory niż na skład, i znalazłam pozostałości po Garden of Alla (kto nie pamięta, niech zajrzy TUTAJ). Samej chusty już dawno nie mam, spodobała się i została podarowana w prezencie.
Zostało trochę włóczki, i tym sposobem powstał Haberek Hat.

 
 
 

Najpierw o nazwie. Właścicielka ostatniej zrobionej przeze mnie chusty zasugerowała, żeby używać różnych pobudzających wyobraźnię słów na określanie kolorów, i że bardzo jej się podoba 'chabrowy’. Mnie też się bardzo podoba, ale w zderzeniu z angielszczyzną to 'ch’ straciło na mocy, nie bardzo wiadomo, jak to przeczytać i powstają komplikacje. Zmieniłam więc na twarde samo H, a dalsze zmiany wyniknęły jakoś tak same z siebie. Tym sposobem jest HABEREK HAT.
 
 
Robi się bardzo prosto, prawe, lewe, dwa razem na prawo lub na lewo. Na okrągło, więc to może być pewne wyzwanie dla mniej wprawnych dziewiarek. Poza tym łatwiutko.

Włóczka to bawełna z akrylem, za ciepła nie jest, ale już są plany podszycia polarem. Wszak robi się coraz zimniej i zimniej …
A może ktoś chciałby przetestować wzór? Zgłoszenia proszę przysyłać na maila lub w komentarzach.

Witam gorąco nowe obserwatorki, dziękuję za miłe słowa 🙂

PS. Wzór jest dostępny na ravelry – TUTAJ – tylko w wersji angielskiej. Jest darmowy.

PS pisany po paru latach: Ażury zawładnęły moim sercem, dziergam, projektuję, publikuję wzory i schematy na przeróżne chusty, szale, zamotki. Lubię też wszelkie inne akcesoria: czapki, rękawiczki, mitenki. Jakiś czas temu stworzyłam pierwsze poncho i przymierzam się do następnych 🙂
Ten blog stał się zapisem mojego życia dziewiarskiego oraz wielu historii, które przy dzierganiu się wydarzyły – zapraszam do lektury!
Moje wzory są w pdf i podane są w nich wszystkie potrzebne informacje oraz schematy i opisy słowne oczko po oczku. Wszystkie moje wzory można zobaczyć na RAVELRY lub w osobnym poście na blogu czyli TUTAJ. Ravelry jest stroną sprzedażową i tam kupuje się automatycznie, a jeśli ktoś woli ominąć te wszystkie międzynarodowe transakcje i woli tradycyjny przelew na konto, wtedy proszę o kontakt ze mną (y.mleczyk@gmail.com)    

Ten wpis został opublikowany w kategorii czapka i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.