Shrimp Cracker wersja wstępna

Chwilę się nie pokazywałam tutaj, życie okazało się nadmiernie absorbujące i dla bloga czasu w żaden sposób nie było.
Dawno temu we wrześniu zgłosiłam się do testowania swetra o nazwie Shrimp Cracker. Nie mam pojęcia, skąd taka nazwa, ale sam sweter mnie zachwycił swoją urodą, a dodatkowo postanowiłam zdobyć nowe umiejętności. Oryginał można zobaczyć tutaj.
Na początku słabo mi szło, to się robi na okrągło i w dodatku zaczyna pod biustem. Najpierw w górę do dekoltu, potem w dół do ażurowych dziurek.
Nie mogłam się przebić przez początek, dwa razy zmieniałam włóczkę, bo wychodził mi albo worek na słonia albo sama nie wiem co.

W końcu zastartowałam z malinową bawełną (Virginia) i to podwójną nitką. I nareszcie zaczęło to moje dzieło wyglądać tak, jak powinno. Zrobiłam cały tułów oraz rękawy, wykończyłam dekolt i skończyła mi się wena oraz możliwości czasowe. Za to zyskałam świetną tunikę, noszę do białej bluzki i jestem sobą zachwycona. I wcale nie mam ochoty wszywać rękawów, choć zblokowane czekają już dawno. Ale będę musiała, termin testu do końca miesiąca i chciał nie chciał trzeba się z tuniką pożegnać.

Bardzo serdecznie pozdrawiam wszystkich odwiedzających!!!

PS pisany po paru latach: Ażury zawładnęły moim sercem, dziergam, projektuję, publikuję wzory i schematy na przeróżne chusty, szale, zamotki. Lubię też wszelkie inne akcesoria: czapki, rękawiczki, mitenki. Jakiś czas temu stworzyłam pierwsze poncho i przymierzam się do następnych 🙂
Ten blog stał się zapisem mojego życia dziewiarskiego oraz wielu historii, które przy dzierganiu się wydarzyły – zapraszam do lektury!
Moje wzory są w pdf i podane są w nich wszystkie potrzebne informacje oraz schematy i opisy słowne oczko po oczku. Wszystkie moje wzory można zobaczyć na RAVELRY lub w osobnym poście na blogu czyli TUTAJ. Ravelry jest stroną sprzedażową i tam kupuje się automatycznie, a jeśli ktoś woli ominąć te wszystkie międzynarodowe transakcje i woli tradycyjny przelew na konto, wtedy proszę o kontakt ze mną (y.mleczyk@gmail.com)    

Ten wpis został opublikowany w kategorii sweter i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.