Butki i czapeczka – szukam testerek

Dzisiaj pokażę Wam coś zupełnie innego, czego w moim repertuarze jeszcze nie było.
Buciki dla maleństwa, a do kompletu czapeczka.
Nie wiem dlaczego, ale takie malutkie buciki mają wielką moc chwytania za serce. Ktokolwiek zobaczy, zaraz rozpływa się w uśmiechach, ochach i achach. Tak jakoś jest.

Feel Good Baby Hat
Feel Good Baby BootiesFeel Good Baby Booties

Feel Good Baby BootiesCały komplet zrobiony z Sonaty, buciki na cieńszych drutach, żeby lepiej trzymały formę. Dodatkowo, buciki mają schowany ściągacz, żeby nie zsuwały się z fikających nóżek.
Czapeczka też może być w wersji ze ściągaczem i wywiniętą plisą (jak ta popielata powyżej) lub bez wywinięcia, i wtedy jest bardziej letnia i przewiewna.
Wszystko zrobione na okrągło, praktycznie bez szycia.
I buciki, i czapeczki mają ten sam wzór, nieco tylko zmodyfikowany, żeby dostosować do rozmiaru.

Obie części kompletu są rozpisane na 4 rozmiary: noworodek, 3 miesiące, 6 miesięcy i 9 miesięcy. Oczywiście do pewnego stopnia umownie, bo przecież taki noworodek może się urodzić z wagą 2kg lub dobrze ponad 4kg. Rozmiary podane są w centymetrach i to powinno pomóc wybrać odpowiednią wielkość.

Szukam testerek do sprawdzenia polskiej wersji wzoru. Wersja angielska jest już przetestowana i opublikowana, od polskich testerek potrzebowałabym przede wszystkim sprawdzenia poprawności tłumaczenia, czy opis jest jasny i zrozumiały dla polskiej dziewiarki.

Feel Good Baby Hat
Feel Good Baby HatFeel Good Baby Hat
PS. Wzór na komplecik jest już dostępny, nazywa się Feel Good.
Wszystkie moje wzory można zobaczyć na RAVELRY lub na blogu w poście zbiorczym TUTAJ.
Ravelry jest stroną sprzedażową i tam kupuje się automatycznie, a jeśli ktoś woli ominąć międzynarodowe transakcje i preferuje tradycyjny przelew na konto w złotówkach, wtedy zapraszam do kontaktu ze mną (y.mleczyk@gmail.com)

Wszystkich czytających pozdrawiam truskawkowo 🙂

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.