Butki i czapeczka – szukam testerek

Dzisiaj pokażę Wam coś zupełnie innego, czego w moim repertuarze jeszcze nie było.
Buciki dla maleństwa, a do kompletu czapeczka.
Nie wiem dlaczego, ale takie malutkie buciki mają wielką moc chwytania za serce. Ktokolwiek zobaczy, zaraz rozpływa się w uśmiechach, ochach i achach. Tak jakoś jest.

Feel Good Baby Hat
Feel Good Baby BootiesFeel Good Baby Booties

Feel Good Baby BootiesCały komplet zrobiony z Sonaty, buciki na cieńszych drutach, żeby lepiej trzymały formę. Dodatkowo, buciki mają schowany ściągacz, żeby nie zsuwały się z fikających nóżek.
Czapeczka też może być w wersji ze ściągaczem i wywiniętą plisą (jak ta popielata powyżej) lub bez wywinięcia, i wtedy jest bardziej letnia i przewiewna.
Wszystko zrobione na okrągło, praktycznie bez szycia.
I buciki, i czapeczki mają ten sam wzór, nieco tylko zmodyfikowany, żeby dostosować do rozmiaru.

Obie części kompletu są rozpisane na 4 rozmiary: noworodek, 3 miesiące, 6 miesięcy i 9 miesięcy. Oczywiście do pewnego stopnia umownie, bo przecież taki noworodek może się urodzić z wagą 2kg lub dobrze ponad 4kg. Rozmiary podane są w centymetrach i to powinno pomóc wybrać odpowiednią wielkość.

Szukam testerek do sprawdzenia polskiej wersji wzoru. Wersja angielska jest już przetestowana i opublikowana, od polskich testerek potrzebowałabym przede wszystkim sprawdzenia poprawności tłumaczenia, czy opis jest jasny i zrozumiały dla polskiej dziewiarki. 

Feel Good Baby Hat

Gdyby ktoś chciał zrobić takie butki albo czapkę, proszę o kontakt. Albo w komentarzach, albo na maila (na prawym pasku).

Feel Good Baby HatFeel Good Baby Hat

A gdyby ktoś chciał kupić wzór, można to zrobić przez ravelry, lub skontaktować się bezpośrednio ze mną.

Witam nowe obserwatorki, wszystkich czytających pozdrawiam truskawkowo 🙂

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.