Szal bardzo koronkowy – Party Line

Witam wszystkich serdecznie po dłuższej przerwie!
Życie niestety ma swoje wymagania, które ostatnimi czasy jakby weszły w fazę mocnej intensyfikacji.
Ale nic to, jak mawiał jeden z moich ulubionych bohaterów literackich.

Trochę przez ten ostatni czas dziergałam, będę pokazywać sukcesywnie.

A dzisiaj mój najświeższy udzierg, bardzo koronkowy szal.

Szukam testerek. Do wersji polskiej najchętniej, gdyż postanowiłam w końcu poprzekładać swoje wzory na polski. Tak sobie pomyślałam, że język ojczysty, a wzory wolę pisać w obcym. Zupełnie nielogiczne, zdecydowałam się to zmienić.

W zależności od wielkości i rodzaju włóczki, potrzeba będzie od 50g (na taki malutki) do nawet 150g na większy. Ja zużyłam 103g cieniutkiej wełny, ok 800m.
Koronka wygląda bardzo skomplikowanie, ale to pozory. Oczka prawe, lewe, narzuty, no i dwa razem w różnych układach. To właściwie wszystko.
Jedyna trudność, to że wzór jest robiony po obu stronach, no i na lewej jest trudniej, bo nie widać, co ma wychodzić. Ale tylko na początku, po paru powtórzeniach leci samo z pamięci.

Pozdrawiam koronkowo :))))

ps. Wzór szala jest już opublikowany, można go obejrzeć TUTAJ, na stonie na ravelry jest kilka innych wersji w zakładace projects.
Wzór po polsku jest również dostępny. Jest w pdf i podane są w nim wszystkie potrzebne informacje oraz schemat i opis słowny oczko po oczku.

Wszystkie moje wzory można zobaczyć na RAVELRY lub na blogu w poście zbiorczym TUTAJ.
Ravelry jest stroną sprzedażową i tam kupuje się automatycznie, a jeśli ktoś woli ominąć międzynarodowe transakcje i preferuje tradycyjny przelew na konto w złotówkach, wtedy zapraszam do kontaktu ze mną (y.mleczyk@gmail.com)
Ten wpis został opublikowany w kategorii szal, wzór po polsku i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.