Czapka lutowa / 12 czapek w jeden rok

Na ostatnią chwilę.
To znaczy czapka już od połowy lutego jest gotowa, tylko zabrakło mi energii do napisania posta. Przedwiosenne przesilenie?

Czapka powstała przez przypadek, próbowałam sobie taki jeden wzór i zupełnie niechcący i niezgodnie z planem wyszło mi całkowicie co innego. Ale że całkiem nieźle wyszło, to postanowiłam z tego skomponować czapkę.

czapka na drutach

U mnie zawsze proces twórczy przebiega dość nieświadomie, jak specjalnie chcę coś wymyślić, to raczej mi nie wychodzi, albo wychodzi dość kiepsko. A przez przypadek, to już całkiem sporo fajnych rzeczy powstało.

czapka na drutach

Czapka została przetestowana i wzór jest opublikowany na Ravelry. To też było fajne doświadczenie, bo miałam kilka testerek, które nigdy ze ściegiem angielskim nie miały do czynienia. Niektóre się nauczyły od razu, a niektóre nie. I powstały wariacje na temat wzoru – niby to samo, a jednak coś innego. Bardzo mi się to spodobało, bo to było odbicie mojego procesu twórczego, też robiłam jedno a wyszło drugie.

czapka na drutach

Mam nadzieję, że podoba się Wam moja lutowa czapka.
Pozdrawiam bardzo wiosennie i przebiśniegowo :)))

PS. Wzór na tę czapkę nazywa się Brioche and Cables hat i jest dostępny po angielsku.
Wszystkie moje wzory można zobaczyć na RAVELRY lub na blogu w poście zbiorczym TUTAJ.
Ravelry jest stroną sprzedażową i tam kupuje się automatycznie, a jeśli ktoś woli ominąć międzynarodowe transakcje i preferuje tradycyjny przelew na konto w złotówkach, wtedy zapraszam do kontaktu ze mną (y.mleczyk@gmail.com)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.