Szal Aliseda

 
 
 
 
 
 
 
Lace DropsLace Drops

Pod koniec wakacji wyprodukowałam szal dla mojej mamy. Takie małe coś, co nada koloru i charakteru. Nazywa się to coś Aliseda.

Lace DropsLace DropsLace Drops

Postanowiłam się też rozwinąć i wyprodukować do tego instrukcję wykonania.
Po wielu trudach i kłopotach udało się, Aliseda została przetestowana i opublikowana na Ravelry.

Można ją znaleźć tutaj, jest bezpłatna i dość łatwa w wykonaniu. Opis jest po angielsku i po polsku.

Lace Drops
 

W moim wykonaniu Aliseda zrobiona jest z 20 gramów Lace Dropsa, akurat ze wszystkiego, co zostało mi z Baltic Blossoms. Robiłam luźno na drutach 3,5mm i szal wyszedł bardzo koronkowy i zwiewny.

Wzór jest dość prosty, powtarzalny i łatwo się go nauczyć na pamięć. Dodatkową zaletą jest możliwość modyfikacji wielkości szala, łatwo go poszerzyć lub wydłużyć.

Lace Drops

Witam gorąco nową obserwatorkę, zapraszam do rozgoszczenia się i pozostania. Pozdrawiam odwiedzających oraz zostawiających komentarze!

PS pisany po paru latach: Ażury zawładnęły moim sercem, dziergam, projektuję, publikuję wzory i schematy na przeróżne chusty, szale, zamotki. Lubię też wszelkie inne akcesoria: czapki, rękawiczki, mitenki. Jakiś czas temu stworzyłam pierwsze poncho i przymierzam się do następnych 🙂
Ten blog stał się zapisem mojego życia dziewiarskiego oraz wielu historii, które przy dzierganiu się wydarzyły – zapraszam do lektury!
Moje wzory są w pdf i podane są w nich wszystkie potrzebne informacje oraz schematy i opisy słowne oczko po oczku. Wszystkie moje wzory można zobaczyć na RAVELRY lub w osobnym poście na blogu czyli TUTAJ. Ravelry jest stroną sprzedażową i tam kupuje się automatycznie, a jeśli ktoś woli ominąć te wszystkie międzynarodowe transakcje i woli tradycyjny przelew na konto, wtedy proszę o kontakt ze mną (y.mleczyk@gmail.com)    

Ten wpis został opublikowany w kategorii szal, wzór po polsku i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.