KAL Bonifacja

Zapraszam serdecznie na KAL, czyli wspólne dzierganie!

To drugi KAL organizowany przeze mnie i mam nadzieję, że spodoba się Wam zarówno chusta jak i sama zabawa.
Wzór nazywa się Bonifacja, jest to chusta trójkątna, niezbyt trudna, dająca możliwość zabawy w rozszerzanie wzoru podstawowego i uzyskiwanie nowych elementów ażuru.
Popatrzcie same:

KAL Bonifacja obmyślałam pod koniec trwania mojego poprzedniego KALu –  Albanetta – jako kontynuację przygody z dzierganiem i wejście na nieco wyższy poziom wtajemniczenia.
Oczywiście nie ogranicza to uczestnictwa w tym KALu do tych osób, które Albanettę mają za sobą.
KAL Bonifacja jest przeznaczony dla wszystkich osób potrafiących przerabiać oczka prawe i lewe, oraz dwa razem na oba sposoby czyli pochylone na prawo i na lewo. A jeżeli ktoś nie do końca jest przekonany, czy to potrafi, to odsyłam do posta, w którym tłumaczę szczegółowo, o co chodzi. 

Bonifacja jest chustą dość dużą, moja wersja ma rozpiętość 210cm, a wzdłuż kręgosłupa mierzy około 90cm.
Tak dużą chustę wymyśliłam specjalnie jako idealne okrycie na letnie wieczory czy chłodniejsze dni. Bonifacja nadaje się świetnie do zamotania, sprawdzi się też jako pareo lub przykrycie, gdy najdzie nas ochota na drzemkę.
Do zrobienia Bonifacji potrzeba około 1000 – 1100 metrów włóczki średniej grubości,
czyli na przykład:
Kokonek, Zakręcone Motki, Liloppi Swing: 3 nitki – 1000m, 4 nitki – 1100m,
1 motek Flowersa,
1 motek Sheepjes Whirl
lub każda inna włóczka, nie koniecznie ombre.

Ilość włóczki zależy od grubości nitki, im grubsza, tym włóczki pójdzie więcej,
oraz od tego, jak ściśle przerabiacie oczka.
Zdecydowanie należy patrzeć na skład, ażurowe chusty na drutach tolerują maksymalnie 50% akrylu, a najlepiej jest, gdy tego akrylu po prostu nie ma. Taka specyfika, że akryl negatywnie wpływa na urodę.
Druga kwestia to kolor – wskazane są długie i bardzo długie przejścia kolorów, tak aby jak najlepiej wyeksponować ażur, który ma tendencję znikać w natłoku barw.

Moja Bonifacja zrobiona jest z Flowersa numer 256, i poszedł na nią prawie cały motek.

Jeżeli nie macie w zapasach odpowiedniego motka, Kokonki – motki ombre przygotowały specjalną promocję dla uczestników KAL,
szczegóły będą dostępne w grupie KALowej.

Wzór na chustę składa się ze schematów i opisu słownego rząd po rzędzie i oczko po oczku, można dziergać według jednego lub drugiego.
Jest oczywiście po polsku!

Wzór nie jest jeszcze opublikowany.

DATY i podstawowe ZASADY obowiązujące podczas KAL:
KAL rozpocznie się 24 lutego i zakończy 30 kwietnia 2021. Po zakończeniu KALu grupa pozostanie aktywna do końca sierpnia, potem zostanie zamknięta.
Wzór będzie publikowany w częściach. Kolejne części wraz ze szczegółowymi objaśnieniami będą ukazywały się co tydzień, w formie wzajemnie uzupełniających się postów, plików pdf i zdjęć.

Część pierwsza zostanie opublikowana w dniu rozpoczęcia KALu, następne według harmonogramu, który zostanie podany w grupie.

Oraz, każda osoba, która do końca sierpnia czyli do zamknięcia grupy wydzierga chustę otrzyma wzór Bonifacji w pdf.
Dlaczego tak? Ponieważ jak sama nazwa wskazuje, KAL to dzierganie wspólne, i na takim właśnie wydarzeniu mi zależy.

JAK DOŁĄCZYĆ:
KAL Bonifacja jest KALem charytatywnym. Chciałabym prosić o wsparcie misjonarzy kapucynów w Czadzie i RŚA, prowadzą tam dużo różnorodnych akcji: dożywianie, edukacja, budowa studni głębinowych, leczenie, budowa kaplic. Myślę, że każdy znajdzie projekt wart wsparcia.

Kwota minimalna to 10 złotych, a kto chciałby, może oczywiście tę kwotę zwielokrotnić. Jest to darowizna, którą można odpisać od dochodu w rozliczeniu rocznym.
Niektórych z misjonarzy znam osobiście i zapewniam, że to bardzo szlachetni i uczciwi ludzie.

Następnie należy przesłać potwierdzenie przelewu na mój fanpage Yellow Mleczyk – Anna Lipinska w wiadomości prywatnej, a ja podam link do grupy.

Mam wielką nadzieję, że ten KAL będzie dla wszystkich dobrą zabawą i udaną przygodą z ażurami!
Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia!!!

PS. Gdybym kogoś pominęła, nie odezwała się lub ogólnie się pogubiła – proszę śmiało pisać i się upominać!

PS. Wszystkie moje wzory można zobaczyć na RAVELRY lub na blogu w poście zbiorczym TUTAJ.
Ravelry jest stroną sprzedażową i tam kupuje się automatycznie, a jeśli ktoś woli ominąć międzynarodowe transakcje i preferuje tradycyjny przelew na konto w złotówkach, wtedy zapraszam do kontaktu ze mną (y.mleczyk@gmail.com)  

Ten wpis został opublikowany w kategorii chusta, chusty trójkątne, KAL, kokonek, wzór po polsku i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.