Fylleryd czyli chusta z dużą ilością guzełków

Fyberspates Gleem Lace

Lato, wakacje … i zrobiłam sobie urlop od komputera. Jakoś nie mam do niego serca jak jest ciepło. Gorąco. Upalnie. No i wakacyjnie.
Udziergałam parę rzeczy, i teraz mam plan pokazać je sukcesywnie.
Na początek Fylleryd, chusta dla Gośki, z którą przyjaźń zapoczątkowana została w IV klasie podstawówki, razem poznawałyśmy świat dziergania i tworzyłyśmy swetry z różowej zerówki.

Fyberspates Gleem Lace

Chusta miała być duża, no i jest – 105cm na 280cm. Bez układania sięga do kolan, ale jest cieniutka i przyjemnie się zamotuje na różne sposoby.

Fyberspates Gleem Lace

Drugim warunkiem koniecznym były guzełki w dużych ilościach, więc wzór został wybrany właśnie pod nie. Oczywiście na Ravellry, można go ściągnąć tutaj. Fajnie się robiło, ja osobiście lubię guzełkować.

Fyberspates Gleem Lace

Włóczkę Gośka kupiła sama, jest to Gleem Lace  z Fyberspates w kolorze zielonym. Kolor ani na moich zdjęciach, ani na zdjęciu z pasmanterii nie wygląda tak, jak w rzeczywistości. U nich za jasny, u mnie za ciemny. Wełna to mieszanka jedwabiu i wełny, raczej z tych drogich, i tutaj jestem negatywnie zaskoczona jakością. Mianowicie – farbuje, i to mocno. Drewniane druty już w trakcie zaczęły mi dziwnie zmieniać kolor, po skończeniu są sino-zielone. No i woda przy blokowaniu … jakby dodać żelatyny, zastudzić i obsypać cukrem, to wyszłyby galaretki owocowe. Identyczny kolorek.

Fyberspates Gleem Lace

Dziś ma nastąpić odbiór chusty, i przyznam się szczerze, że dopiero ta zapowiedziana wizyta i przekazanie chusty właścicielce wzbudziły we mnie motywację do napisania tego posta. A konkretniej fakt, że muszę koniecznie najpóźniej dziś zrobić zdjęcia i sprawdzić, czy dobrze wyszły. Jakoś to lato rozleniwia …

Fyberspates Gleem Lace

Wyszło mi ponad 90g włóczki, ponad połowę poszło na te elementy z guzełkami, zrobiłam 3 powtórzenia, choć na początku optymistycznie wydawało mi się, że starczy na 4. Jedynym odstępstwem od wzoru jest oczko środkowe, zamiast pojedynczego zrobiłam warkocz z dwóch. Mnie się ta wersja bardziej podoba, środek jest ciut grubszy i solidniejszy.

Fyberspates Gleem Lace

I to już chyba wszystko. Teraz pozostaje czekać na Gośkę i jej opinię. Mam nadzieję, że będzie zadowolona.

Witam serdecznie nowych obserwatorów, pozdrawiam komentujących. Życzę wszystkim udanego końca wakacji 🙂

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.