Skarpetkowa Lady Magdalene

Lady Magdalenę skończyłam ponad tydzień temu, miała już nawet swój debiut na procesji Bożego Ciała, ale jakoś opornie szło mi zrobienie zdjęć. Może dlatego, że rzadko świeci słońce, element wpływający korzystnie na jakość serwisu fotograficznego. 

Malabrigo Sock

Rzeczywiście, zdjęcia wyszły takie sobie, w naturze ten piękny brązowy kolor wygląda o niebo lepiej!

Malabrigo Sock

Wzór wzięłam z Ravelry – Lady Magdalene jest darmowa i bardzo łatwa do wykonania. I rzeczywiście wychodzi na nią dokładnie tyle wełny, ile jest podane – w motku było 402 metry, miałam tylko jeden i już od połowy zastanawiałam się, czy mi nie zabraknie na ostatni rządek, zrobiłam całą chustę i został mi kawałeczek 52 cm !

Malabrigo Sock

Ta przyjemnie mięciutka i delikatna wełna to Malabrigo Sock kupiona w AmiQs w Krakowie ! Bardzo miło wspominam wizytę w tym sklepie i przemiłą panią Edytę.

Malabrigo Sock

A chusta jest prezentem dla mojej kuzynki, pierwszym z serii chust w kolorach brązu, i mam nadzieję, że jej się spodoba (czekam na komentarz). Następna pojawi się niebawem, już jest skończona i brakuje jej tylko zblokowania.

Malabrigo Sock

To ostatnie zdjęcie to najpiękniejsza, moim zdaniem, wersja noszenia tej chusty, wygląda po prostu rewelacyjnie, czego zdjęcie wcale nie oddaje. Trzeba patrzeć trójwymiarowo, trochę z boku i trochę z tyłu i wtedy jest po prostu super. Taki świetny wzór i włóczka po prostu !

Malabrigo Sock

Pozdrawiam wszystkich obserwatorów i zostawiających komentarze! To takie miłe, gdy komuś się coś spodoba i mi o tym napisze!

PS pisany po paru latach: Ażury zawładnęły moim sercem, dziergam, projektuję, publikuję wzory i schematy na przeróżne chusty, szale, zamotki. Lubię też wszelkie inne akcesoria: czapki, rękawiczki, mitenki. Jakiś czas temu stworzyłam pierwsze poncho i przymierzam się do następnych 🙂
Ten blog stał się zapisem mojego życia dziewiarskiego oraz wielu historii, które przy dzierganiu się wydarzyły – zapraszam do lektury!
Moje wzory są w pdf i podane są w nich wszystkie potrzebne informacje oraz schematy i opisy słowne oczko po oczku. Wszystkie moje wzory można zobaczyć na RAVELRY lub w osobnym poście na blogu czyli TUTAJ. Ravelry jest stroną sprzedażową i tam kupuje się automatycznie, a jeśli ktoś woli ominąć te wszystkie międzynarodowe transakcje i woli tradycyjny przelew na konto, wtedy proszę o kontakt ze mną (y.mleczyk@gmail.com)

Ten wpis został opublikowany w kategorii chusta, chusty trójkątne i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.